fbpx

FAQ

Často kladené dotazy

 1. Na akom princípe je trampolína Springfree založená?

  Trampolína Springfree™ je postavená na silných tyčiach z skelnej lamináty, ktoré nahrádzajú tradičné pružiny. Predstavte si veľa rybárskych tyčí pevne zabodnutých okolo do zeme. Ak ich všetky ohnete smerom do stredu a spojíte konce nejakým pevným materiálom, by to vám malo, v podstate, vytvoriť trampolínu. Keď by skákajúci dopadol na okraj, mohol by sa zraniť o koniec tyče – veľmi nebezpečné. To znamená, že miesto ohnutia tyčí do stredu sme ich oholi na stranu. Konce tyčí sa mierne pod napätím nahýbajú na stred, za účelom perfektného napätia podložky. Ak niekto dopadne na koniec tejto tyče pod napnutou podložkou, nehrozí žiadne nebezpečie, pretože systém tyčí absorbuje silu skoku a len jemne ju tlačí dole. Tento systém dodáva podložke mäkké a bezpečné okraje.

 2. Je táto trampolína rovnako pružná ako tradičné trampolíny?

  Trampolína Springfree™ ponúka mäkší a plynulejší odraz, a ako celok pôsobí stabilnejšie ako pružinová trampolína. Tyče z skelnej lamináty sú kvalitnejšie a dokážu poskytnúť lepší výkon v porovnaní s pružinami. Táto trampolína je oveľa šetrnejšia pre vaše kolená a kĺby. Každý z našich modelov je prispôsobený trochu inej váhe a použitiu. Náš program vám pomôže s výberom trampolíny, ktorá by sa najviac hodila pre vás a vašu rodinu.

 3. Ako sú okraje trampolíny Springfree™ mäkké?

  Okraje nie sú také mäkké, ako je stred trampolíny. Okraje sa môžu pri odraze vyvinúť o 350 mm. Podľa testovania organizácií USA ASTM a ich štandardov, výsledok ukazuje, že okraj našej trampolíny je viac ako 20-krát mäkší než požadovaný štandard.

 4. Sú okraje SoftEdge™ pružné?

  Okraj trampolíny Springfree™ SoftEdge™ je navrhnutý tak, aby bol veľmi odolný a zároveň veľmi bezpečný pri dopade naň. Nie je úplne vytvorený ako priestor pre skákanie. Nie je tak pružný ako stred trampolíny, ale má určitú pružnosť. Pre perfektný odraz odporúčame skákanie blízko stredu podložky a okraje podložky považujte skôr za bezpečnostný prvok, ako priestor na skok.

 5. Môžete si zadrieť škrabance z tyčí z skelnej lamináty?

  Všetky tyče v trampolíne Springfree™ sú pokryté tenkým plastovým obalom. Tento obal chráni vaše ruky pred škrabancami alebo zadretím škrabancami, ale tiež chráni tyče samotné pred deformáciou pod UV žiarením.

 6. Prečo táto trampolína nemá po krajoch ochranný lem?

  Trampolína Springfree™ nemá pozdĺž okrajov ochranný lem, pretože ho nepotrebuje. Samotný okraj má oveľa väčšiu pružnosť ako pružinové trampolíny, ktoré tieto zmäkčené okraje používajú. Okraje našej trampolíny majú pružnosť takmer rovnakú ako trampolíny používané na olympijských hrách, ich okraje majú 70 mm hrubé výstuže. Tradičné trampolíny potrebujú tieto výstuže na prevenciu pred pádom na oceľový okraj alebo pádom alebo zachytením medzi pružinami. Testy ukázali, že tieto kryty krajov u tradičných trampolín nedokážu ztlmiť dopad tak, aby eliminovali možnosť úrazu dopadom na pružiny alebo oceľový rám. Tento ochranný lem tiež s časom stráca svoje tlmiacie schopnosti. Konštrukcia trampolíny Springfree™ úplne vylúčila možnosť nárazu alebo prevrátenia.

 7. Čo je na trampolíne Springfree™ a jej ochrannom mreži iné?

  Niektoré trampolíny môžu mať ochranné mreže, ale stále existuje riziko pádu na nebezpečné pružiny a oceľovú rám, ktorý je na tej istej výške ako odrazová plocha. Po páde do ochranného mreže je vysoká pravdepodobnosť kontaktu s kovovým rámom a pružinami. Často sa tiež stretávame s oceľovými tyčami držiacimi túto mrežu, ktoré prinášajú ďalšie možné nebezpečie. Trampolína Springfree™ je jediná, ktorá sa s týmito nebezpečnými prvkami vysporiadala ich úplným odstránením z konštrukcie. Pridaním ochranné mreže FlexiNet™, ktorá je vysoko aktívna a prispôsobivá, sú skákajúci tlmeným odrazom vrátení k stredu trampolíny bez toho, aby sa museli báť kontaktu s niečím pevným.

 8. Je moja pružinová trampolína skutočne tak nebezpečná?

  Áno! Nedávne údaje ukazujú na 100 000 detí z amerických rodín, ktoré museli vyhľadať lekárske ošetrenie po skákaní na tradičných trampolínách. Trampolíny Springfree™ sú jediné, ktoré odstránili tieto nebezpečné prvky, ktoré sú zodpovedné za 83% týchto prípadov.

 9. Prečo odporúčame iba jedno dieťa na trampolíne?

  Ak je na trampolíne viac než jedno dieťa, možnosť zranenia je väčšia. Pre zabezpečenie bezpečnosti pre vašu rodinu presadzujeme pravidlo jedného skákajúceho na trampolíne.

 10. Mám malú záhradu. Koľko miesta potrebujem na trampolínu Springfree™?

  R54 – Minimálna potrebná plocha 4,9 m
  R79 – Minimálna potrebná plocha 5,4 m
  O92 – Minimálna potrebná plocha 4,8 m x 6,4 m
  S113 – Minimálna potrebná plocha 5,8 m x 5,8 m
  S155 – Minimálna potrebná plocha 6,4 m x 6,4 m

 11. Aká je nosnosť a hmotnostné odporúčania?

  Trampolína Springfree™ je veľmi pevná a odolná. Náš menší model má nosnosť 380 kg a väčšie modely majú nosnosť 498 kg. To znamená, že naša trampolína unesie 498 kg umiestnených do stredu podložky bez toho aby sa konštrukcia trampolíny niečo stalo. Toto je približná hmotnosť dospelého medveďa. Odporúčaná hmotnosť skokana by sa však musela spočítať pomocou rýchlosti skoku, hmotnosti skokana a výšky skoku od podložky. Pretože naším cieľom je zaistiť bezpečnosť, odporúčame bezpečné hmotnostné kritéria pre každý model:

  R54 – 80 kg
  R79 – 115 kg
  077 -115 kg
  O92 – 115 kg
  S113 – 115 kg
  S155 – 150 kg

  To však neznamená, že niekto s väčšou hmotnosťou by poškodil alebo snáď prevrátil trampolínu. Vzniká však riziko propnutia podložky až na zem, ak by skákajúci vyvinul silu skokana na olympijských hrách. Pre tieto prípady odporúčame vykopať pár cm priestoru pod trampolínou, aby vám bol poskytnutý väčší priestor pre propnutie podložky.

 12. Môže skokan spadnúť na zem, aj keď tam je ochranná sieť?

  Naša ochranná sieť nemá vlastnosti ako tvrdá odolná stena. Sieť je veľmi mäkká a flexibilná a tam je preto, aby chránila nezkušených skokanov a vracia ich späť do bezpečia – obvykle späť do stredu trampolíny. Aj keď je FlexiNet™ ochranná sieť nesprávne používaná úmyselným skákaním a narážaním do horné časti siete vysokou rýchlosťou, jej konštrukcia a kvalita zaručí bezpečnosť skákajúceho. Sieť je sestrojená tak, aby bola extrémne flexibilná, plne tvarovateľná a v prípade zlej manipulácie stále umožňuje skákajúcemu maximálnu bezpečnosť a maximálne ztlmí jeho pád. Napríklad, ak má skákajúci 100 kg a rýchlosť 25 km/h vyskočí v tejto rýchlosti vysoko na okraj siete, je pád kontrolovateľný a pomalý. Možný kontakt so zemou pri takom extrémnom používaní by bol veľmi mierny, pretože konštrukcia siete tlmí a spomaľuje energiu skákajúceho. Taký dopad na zem by odpovedal priamemu dopadu z 10 až 15 cm, čo závisí od agresivity skoku. Skákajúci teda pocíti minimálny náraz.

 13. Je možné, že sa kolíky trampolíny Springfree™ budú pohybovať?

  Na prvý pohľad to vyzerá, že sa kolíky počas odrazu točia. Patentované kolíky trampolíny Springfree™ z skelnej lamináty sú navrhnuté tak, aby pracovali súčasne ako jeden. Keď skákajúci dopadne na podložku, tak sa ohnú smerom do stredu asi 0,3 stupňa. Čo zodpovedá 5 mm ohnutia do strany, napr. do bočnej/otáčavého. Všetky ostatné pohyby kolíkov sú osiovo symetrické alebo smerujúce dovnútra, smerom k stredu podložky. Ťažší skokani (viac ako 100 kg) vyprodukujú viac symetrického pohybu ale menej bočného/otáčavého pohybu kolíkov. Ľahší skokan vyprodukuje menej oboch pohybov. Tento pohyb je počas používania nezistiteľný a zároveň nemá absolútne žiadny vplyv na skákajúceho.

 14. Je trampolína Springfree™ odolná proti všetkým druhom počasia?

  Áno! Trampolína Springfree™ je postavená tak, aby vydržala každé počasie. Všetky komponenty sú odolné proti všetkým druhom počasia a tiež sú chránené pred UV žiarením.

  Komponenty trampolíny Springfree™ majú nasledujúce záručné lehoty:

  Oceľový rám – 8 rokov (nepočíta sa korózia)
  Skákacia podložka – 2 roky
  Kolíky z skelnej lamináty – 2 roky
  Sieť FlexiNet™ – 2 roky

 15. Čo s trampolínou v zime?

  Zákazníci, ktorí žijú v krajinách s chladnejším klimatom sa často pýtajú, ako sa majú o trampolínu starať v zime. Úprimne povedané, žiadne špeciálne pokyny pre údržbu v zime nie sú potrebné. Len v prípade, že sa na trampolíne nahromadilo väčšie množstvo snehu, je potrebné tento sneh odstrániť. Pre zimné mesiace odporúčame sundať sieť cca 5 minút a použiť kryciu plachtu s odvodňovacím otvorom uprostred. Ten zaručuje odtok vody z tajúceho snehu. Ten následne nezamrzne a nezatĺka skákaciu plochu. Pre odstraňovanie snehu z trampolíny nepoužívajte lopatu ani iné kovové náradie. Tým by ste mohli poškodiť skákaciu plochu a bezpečnostnú sieť. Zazimovanie a znovu zprovoznenie trampolíny vám zaberie 5-10 min. Trampolína Springfree™ je konštruovaná z častí a komponentov pre každé počasie vrátane nerezavujúcich laminátových kolíkov a UV – odolných polypropylénovej skákacej plochy a bezpečnostnej siete. Nezáleží na tom, v ktorej krajine a klime žijete – trampolínu Springfree™ si môžete užívať celý rok.

 16. Je možné ukotviť trampolínu?

  Trampolíny Springfree™ majú medzi porovnateľne veľkými trampolínami najvyšší pomer medzi hmotnosťou a jej plochou, napriek tomu extrémne poveternostné podmienky s silným a nárazovým vetrom môžu trampolínu nadzdvihnúť, prípadne prevrátiť. Pre zvýšenie stability je trampolína dodávaná so štyrmi vreckami, ktoré môžete naplniť pieskom a preložiť cez nohy konštrukcie.
  Pre ešte väčšiu stabilitu firma Springfree™ dodáva špeciálne kotvy. Sú testované pre odolnosť 900 N.