Springfree

Mediamodifier Design1
10 rokov záruka
Celosvetovo ocenené
Zábava PRE VŠETKÝCH

Otázky a odpovede

Prečítajte si najčastejšie kladené otázky o trampolínach Springfree alebo príslušenstve k trampolínam

1. Na akom princípe je založená trampolína Springfree?

Trampolína Springfree™ stojí na pevných tyčiach zo sklených vlákien, ktoré nahrádzajú tradičné pružiny. Predstavte si mnoho rybárskych prútov pevne zapichnutých do zeme. Ak ich všetky ohnete smerom do stredu a konce spojíte nejakým pevným materiálom, mali by ste v podstate trampolínu. Ak by skákajúci narazil na okraj, mohol by sa o koniec tyče zraniť - čo je veľmi nebezpečné. To znamená, že namiesto ohýbania tyčí v strede sme ich ohli do strán. Konce tyčí sú mierne ohnuté pod napätím smerom do stredu, aby bola skákacia plocha dokonalá. Ak niekto dopadne na koniec tejto tyče pod napätím, nehrozí mu žiadne nebezpečenstvo, pretože systém tyčí absorbuje silu skoku a je len jemne tlačený nadol. Tento systém dodáva podložke mäkké a bezpečné okraje

2. Je táto trampolína rovnako pružná ako bežná trampolína?

Trampolína Springfree™ ponúka mäkší a plynulejší odraz a ako celok je stabilnejšia ako pružinové trampolíny. Sklolaminátové tyče sú kvalitnejšie a v porovnaní s pružinami dokážu podať lepší výkon. Táto trampolína je oveľa šetrnejšia k vašim kolenám a kĺbom. Každý z našich modelov je prispôsobený mierne odlišnej hmotnosti a použitiu. Náš program vám pomôže vybrať trampolínu, ktorá by bola pre vás a vašu rodinu najvhodnejšia.

3. Aké mäkké sú okraje trampolíny Springfree™?

Okraje nie sú také mäkké ako stred trampolíny. Okraje sa môžu pri odraze prehnúť až o 350 mm. Podľa testovania americkej normy ASTM a jej noriem výsledok ukazuje, že okraje našej trampolíny sú viac ako 20-krát mäkšie, než aká je požadovaná norma.

4. Sú hrany SoftEdge™ ohybné?

Okraj trampolíny Springfree™ SoftEdge™ je navrhnutý tak, aby bol veľmi odolný a zároveň veľmi bezpečný pri páde naň. Nie je celkom určená ako plocha na skákanie. Nie je taká pružná ako stred trampolíny, ale určitú pružnosť má. Na dokonalé skákanie odporúčame skákať v blízkosti stredu podložky a okraje podložky považovať skôr za bezpečnostný prvok než za priestor na skákanie.

5. Môžete vyťahovať triesky z priečok vyrobených z plastu vystuženého sklenými vláknami?

Všetky tyče trampolíny Springfree™ sú pokryté tenkým plastovým krytom. Tento obal chráni vaše ruky pred poškriabaním alebo zachytením triesok, ale chráni aj samotné tyče pred deformáciou pod vplyvom UV žiarenia.

6. Prečo táto trampolína nemá na okrajoch ochranné lemovanie?

Trampolína Springfree™ nemá na okrajoch ochranný okraj, pretože ho nepotrebuje. Samotný okraj má oveľa väčšiu pružnosť ako pružinové trampolíny, ktoré používajú tieto zmäkčené okraje. Hrany našej trampolíny majú takmer rovnakú pružnosť ako trampolíny používané na olympijských hrách, ktoré majú na okrajoch 70 mm hrubé polstrovanie. Tradičné trampolíny potrebujú tieto vypchávky, aby sa zabránilo pádu na oceľový okraj alebo pádu či zachyteniu medzi pružinami. Testy ukázali, že tieto kryty okrajov na tradičných trampolínach nedokážu tlmiť nárazy, aby sa eliminovala možnosť zranenia pri náraze do pružín alebo oceľového rámu. Táto ochranná hrana tiež časom stráca svoje tlmiace schopnosti. Konštrukcia trampolín Springfree™ úplne eliminovala možnosť nárazu alebo pádu.

7. Čím sa líši trampolína Springfree™ a jej ochranná sieť?

Niektoré trampolíny môžu mať bezpečnostné siete, ale stále existuje riziko pádu na nebezpečné pružiny a oceľový rám, ktorý je v rovnakej výške ako odrazová plocha. Po páde do bezpečnostnej siete existuje vysoká pravdepodobnosť kontaktu s kovovým rámom a pružinami. Často sa stretávame aj s oceľovými tyčami držiacimi túto sieť, čo prináša ďalšie potenciálne nebezpečenstvo. Trampolína Springfree™ je jediná trampolína, ktorá sa s týmito nebezpečnými prvkami vysporiadala ich úplným odstránením z konštrukcie. Pridaním bezpečnostnej siete FlexiNet™, ktorá je vysoko aktívna a prispôsobivá, sú skokani tlmení odrazom a vrátia sa do stredu trampolíny bez toho, aby sa museli obávať kontaktu s niečím pevným.

8. Je pružinová trampolína naozaj taká nebezpečná?

Áno, som! Nedávne údaje hovoria o 100 000 deťoch z amerických rodín, ktoré museli vyhľadať lekárske ošetrenie po skákaní na tradičných trampolínach. Trampolíny Springfree™ sú jediné, ktoré odstránili tieto nebezpečné prvky, ktoré sú zodpovedné za 83 % týchto prípadov.

9. Prečo odporúčame na trampolíne iba jedno dieťa?

Ak je na trampolíne viac ako jedno dieťa, možnosť zranenia je väčšia. Aby sme zaistili bezpečnosť vašej rodiny, presadzujeme pravidlo jedného skoku na trampolíne.

10. Mám malú záhradu. Koľko miesta potrebujem pre trampolínu Springfree™?

Tieto informácie sú vždy k dispozícii pre každý model trampolíny. Stačí prejsť do sekcie trampolín a kliknúť na jednu z trampolín. Potom sa stačí posunúť trochu nižšie a nájdete tam obrázky so všetkými potrebnými informáciami.

11. Aká je odporúčaná nosnosť a hmotnosť?

Tieto informácie sú vždy k dispozícii pre každý model trampolíny. Stačí prejsť do sekcie trampolín a kliknúť na jednu z trampolín. Potom sa stačí posunúť trochu nižšie a nájdete tam obrázky so všetkými potrebnými informáciami.

12. Môže skokan spadnúť na zem aj v prípade, že má záchrannú sieť?

Naša ochranná sieť nemá vlastnosti pevnej odolnej steny. Sieť je veľmi mäkká a pružná a jej úlohou je chrániť neskúsených skokanov a v prípade potreby ich vrátiť do bezpečia - zvyčajne späť do stredu trampolíny. Aj v prípade, že sa ochranná sieť FlexiNet™ zneužije pri úmyselnom skákaní a náraze do hornej časti siete vo vysokej rýchlosti, jej konštrukcia a kvalita zaistí bezpečnosť skákajúceho. Sieť je skonštruovaná tak, aby bola mimoriadne pružná a plne tvarovateľná. V prípade nesprávneho použitia stále umožní skokanovi maximálnu bezpečnosť a maximálne zmierni jeho pád. Ak má napríklad skokan 100 kg a rýchlosť 25 km/h a skočí vysoko do okraja siete pri tejto rýchlosti, pád je kontrolovaný a pomalý. Prípadný kontakt so zemou pri takomto extrémnom použití by bol veľmi mierny, pretože konštrukcia siete tlmí a spomaľuje energiu skokana. Takýto dopad na zem by zodpovedal priamemu dopadu z 10 až 15 cm v závislosti od agresivity skoku. Skokan by preto pocítil minimálny náraz.

13. Je možné, aby sa priečky trampolíny Springfree™ pohybovali?

Na prvý pohľad to vyzerá, že sa tyče otáčajú vo fáze odrazu. Patentované sklolaminátové tyče trampolíny Springfree™ sú navrhnuté tak, aby zároveň fungovali ako jeden celok. Pri dopade odrazovej dosky na podložku sa ohnú smerom do stredu približne o 0,3 stupňa. to zodpovedá 5 mm ohybu do strany, napr. do strany/rotačne. Všetky ostatné pohyby členov sú osovo symetrické alebo smerom dovnútra, do stredu podložky. Ťažší skokani (nad 100 kg) vytvárajú viac symetrických pohybov, ale menej bočných/rotačných pohybov prútov. Ľahší skokani produkujú menej oboch pohybov. Tento pohyb je pri používaní nezistiteľný a nemá absolútne žiadny vplyv na skokana.

14. Je trampolína Springfree™ odolná voči všetkým druhom počasia?

Áno! Trampolína Springfree™ je skonštruovaná tak, aby odolala každému počasiu. Všetky komponenty sú odolné voči poveternostným vplyvom a sú chránené aj pred UV žiarením.

15. Čo s trampolínou v zime?

Zákazníci, ktorí žijú v krajinách s chladnejším podnebím, sa často pýtajú, ako sa starať o trampolínu v zime. Úprimne povedané, neexistujú žiadne špecifické pokyny na zimnú údržbu. Iba ak sa na trampolíne nahromadí veľké množstvo snehu, mala by sa odstrániť. V zimných mesiacoch odporúčame odstrániť sieť, čo trvá približne 5 minút, a použiť kryciu fóliu s drenážnym otvorom uprostred. Tým sa zabezpečí odtok vody z topiaceho sa snehu. Tá nezamŕza a nezaťažuje skákaciu plochu. Na odstraňovanie snehu z trampolíny nepoužívajte lopatu ani iné kovové nástroje. Mohlo by to poškodiť skákaciu plochu a bezpečnostnú sieť. Zazimovanie a opätovné uvedenie trampolíny do prevádzky bude trvať 5 až 10 minút. Trampolína Springfree™ je skonštruovaná z dielov a súčastí odolných voči každému počasiu vrátane prvkov zo sklených vlákien odolných voči korózii - odolného polypropylénového skákacieho povrchu a bezpečnostnej siete. Bez ohľadu na to, v akej krajine alebo podnebí žijete, môžete si trampolínu Springfree™ užívať po celý rok.

16. Možno trampolínu ukotviť?

Trampolíny Springfree™ majú najvyšší pomer hmotnosti k ploche medzi trampolínami porovnateľnej veľkosti, ale extrémne poveternostné podmienky so silným a nárazovým vetrom môžu trampolínu zdvihnúť alebo prevrátiť. Pre ešte väčšiu stabilitu poskytujeme špeciálne kotvy. Tie sú testované na odolnosť 900 N.

Návrat hore