Springfree

Mediamodifier Design1
10 rokov záruka
Celosvetovo ocenené
Zábava PRE VŠETKÝCH

Na čo by ste si mali dať pozor pri kúpe trampolíny (7 vecí)

Ako odborníci na trampolíny vám v tomto dokumente vysvetlíme, na čo by ste si mali dať pozor pri kúpe trampolíny. Patrí sem cena, veľkosť, bezpečnosť a mnoho ďalšieho!

13 minút čítania

Na trhu je toľko rôznych trampolín, od cenovo dostupných až po špičkové, že nie je ľahké vybrať si tú správnu.

Pri kúpe trampolíny treba brať do úvahy veľa faktorov, ako je bezpečnosť, cena, veľkosť, kto bude trampolínu používať atď.

Preto si pred rozhodnutím o modeli trampolíny, ktorý bude vašej rodine dlho slúžiť, musíte urobiť plán.

Pretože kúpa nesprávnej trampolíny, ktorá sa nehodí na váš dvor, môže viesť k frustrácii, vyhodeným peniazom alebo dokonca k zraneniu vášho dieťaťa.

V spoločnosti Springfree Trampolines sa snažíme využiť naše 20-ročné skúsenosti priekopníka v oblasti trampolín, aby sme boli úprimným hlasom rozumu pre spotrebiteľov, ktorí majú záujem o kúpu trampolíny.

Vďaka nášmu zázemiu sa budeme venovať siedmim najdôležitejším veciam, ktoré treba zvážiť pred kúpou trampolíny.

Hoci v texte použijeme ako príklad naše modely trampolín Springfree, diskutované body sa vzťahujú na akýkoľvek typ modelu domácej trampolíny bez ohľadu na značku.

7 Vecí, na ktoré si treba dať pozor pri kúpe trampolíny

Poďme si teraz prebrať sedem najdôležitejších faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pred kúpou trampolíny:

1. Akú veľkosť potrebujete?

Prvá otázka, ktorú si musíte položiť pred kúpou trampolíny, znie: „Zmestí sa trampolína do mojej záhrady?“

Trampolíny sa vyrábajú vo veľkostiach od malých okrúhlych metrov až po rozmery 13 x 19 metrov.

Ak chcete zistiť, či sa vám trampolína zmestí do záhrady, vyberte si model, ktorý sa vám páči, a zmerajte si záhradu, aby ste zistili, koľko máte miesta.

Povedzme, že máte záujem o kúpu trampolíny Springfree Medium Oval. Tu sú niektoré kľúčové špecifikácie, na ktoré by ste si mali dať pozor:

Rozmery skákacej plochy – 8 ft, 11 ft

Šírka trampolíny (od jednej tyče siete k druhej) – 10 ft, 5 in, 13 ft, 4 in

Výška trampolíny – 9 stôp

Plocha trampolíny – 7 stôp, 2 palce x 11 stôp, 10 palcov

Plocha na skákanie– 77 štvorcových stôp

DÔLEŽITÉ: Aj keď to nemusí byť populárne, odporúčame zabezpečiť dodatočný bezpečný odstup zvyčajne približne 3-5 stôp. Pri meraní by ste mali počítať aj s dodatočným priestorom. Vizuálne znázornenie voľného priestoru nájdete v grafike nižšie:

Top-Produkt-Auszeichnung 2023

Potom vyhľadajte na dvore miesto bez konárov, odpadkov, plotov a svahov. Tu sú naše odporúčania na nájdenie najlepšieho miesta:

 • Rovný a rovný (ak priestor nie je rovný, odporúčame, aby sklon v celej miestnosti nebol väčší ako tri stupne. Neodporúčame vykonať inštaláciu na mieste s väčším sklonom).
 • Bezpečný bočný voľný priestor 1,5 m na všetkých stranách trampolíny.
 • Čisté a bez prekážok alebo nečistôt.

Rozmery trampolíny zvyčajne nájdete na internete. Ak nie, kontaktujte spoločnosť, o ktorej trampolínu máte záujem, a požiadajte ju o rozmery.

Wer wird auf dem Trampolin springen?

2. Kto bude skákať na trampolíne?

Výber modelu trampolíny závisí aj od toho, kto bude trampolínu používať. Sú to len deti? Budú skákať aj mama a otec?

Existuje kľúčové číslo, na ktoré si treba dať pozor a ktoré kvalifikuje a diskvalifikuje modely trampolín pre vašu rodinu: Trampolína má jednotnú nosnosť.

Jednotlivá hmotnostná kapacita sa odvíja od toho, ako ťažký ste a ako vysoko skáčete. Ide o to, aby ste sa uistili, že skokani „nepristanú na zemi“ (nedotknú sa zeme pri skákaní). Každá trampolína je podľa toho označená a v závislosti od toho, kto ju bude používať, môžete potrebovať väčšiu trampolínu.

Napríklad trampolína Springfree Mini-Round má nosnosť 175 kg. Ale povedzme, že ste rodič, ktorý váži viac ako 175 kilogramov, a chcete trampolínu používať na cvičenie (podceňovaný aspekt trampolín!).

To by znamenalo, že by ste sa museli pozrieť na model trampolíny, ktorý má vyššiu jednotkovú hmotnostnú kapacitu, ako napríklad veľká štvorcová trampolína Springfree, ktorej jednotková hmotnostná kapacita je 220 libier.

Poznámka: Hmotnosť vyššia ako jednotlivá hmotnostná kapacita neznamená, že sa trampolína zlomí a nebudete ju môcť používať. Ak však na trampolíne dosiahnete maximálnu výšku a hmotnosť prekročí jednotnú hmotnostnú kapacitu, vystavujete sa riziku pristátia na zemi.

Bez ohľadu na model trampolíny, na ktorý sa pozeráte, zistenie, kto bude trampolínu používať a koľko váži, vám pomôže zúžiť výber trampolíny.

Odporúčanie Springfree: Ak kupujete trampolínu pre svoje dieťa a chcete, aby na nej vyrástlo, mali by ste kúpiť väčší model trampolíny. Zabezpečí to, že trampolína vydrží počas celého detstva vášho dieťaťa a poskytne vám vyššiu návratnosť vašej investície.

3. Aký typ trampolíny by ste chceli?

Na trhu sú dva typy trampolín – tradičné pružinové trampolíny a nové bezpružinové trampolíny.

Bezpružinové konštrukcie úplne odstraňujú pružiny z rovnice – to je základ nášho produktového radu (preto názov „Springfree“). Namiesto pružín sa v trampolínach bez pružín používajú pružné kompozitné tyče, ktoré ležia pod skákacou plochou, aby sa zabránilo zraneniu samotným výrobkom.

Tradičné aj bezpružinové trampolíny ponúkajú pevné skákacie plochy a vo väčšine prípadov budú tradičné trampolíny stáť menej ako bezpružinové (viac o cenách neskôr).

Bolo však preukázané, že trampolíny bez pruženia sú najbezpečnejšou konštrukciou trampolíny na trhu, čo potvrdzujú aj nezávislé výskumné štúdie.

Pri výbere typu trampolíny, ktorú chcete, si položte tieto otázky, ktoré vám pomôžu nájsť riešenie:

 1. Mal by som radšej lacnejšiu trampolínu s menším počtom bezpečnostných prvkov s krátkou životnosťou? (Ak ste odpovedali „áno“, vyberte pružinovú)
 2. Uprednostnil by som drahšiu trampolínu s kvalitnejšími bezpečnostnými prvkami? (Ak ste odpovedali „áno“, vyberte možnosť bez pružín)

Trampolins

4. Ako bezpečná je trampolína?

Posledný bod nás dokonale vedie k ďalšiemu bodu: Je trampolína bezpečná? Aké sú jej vlastnosti?

Spýtajte sa ktoréhokoľvek rodiča a väčšina z nich povie, že bezpečnosť je pri kúpe trampolíny na prvom mieste ich zoznamu priorít, a dnešné trampolíny prešli od vášho detstva dlhú cestu.

Dnešné bezpečnostné normy stanovujú, že trampolíny by mali mať bezpečnostnú sieť, ale spoločnosti nemusia tieto normy striktne dodržiavať.

Ak chcete získať ideálnu a najbezpečnejšiu trampolínu pre svoju rodinu, musíte sa pozrieť na konkrétne bezpečnostné prvky trampolíny, ktorú chcete.

Pri pohľade na trampolínu Springfree teda zvážte tieto vlastnosti:

 • Rohožové tyče – trampolína Springfree používa pružné kompozitné tyče, ktoré sú umiestnené pod skákacím povrchom mimo nebezpečnej zóny.
 • Skrytý rám – Rám trampolíny Springfree sa nachádza hlboko pod skákacou plochou – nemôžete do neho naraziť.
 • Podložka SoftEdge – Spoločnosť Springfree vyvinula tlmiacu podložku SoftEdge™, ktorá eliminuje všetky tvrdé hrany na skákacej ploche.
 • Ohrádka FlexiNet – ohrádka FlexiNet od spoločnosti Springfree Trampoline má pružné sieťové tyče, ktoré tlmia skokanov a zabraňujú pádom.

Pri skúmaní modelu trampolíny si nájdite čas na preskúmanie bezpečnostných prvkov: Ako rodič nie je nič dôležitejšie ako bezpečnosť vášho dieťaťa.

5. Na čo ešte môžete trampolínu použiť?

Okrem skákania a spaľovania energie sa trampolíny dajú využiť na rôzne aktivity – pre rodičov aj deti.

Už sme spomenuli, že trampolíny môžu byť skvelým zdrojom pohybu. Niektoré z preukázaných zdravotných prínosov trampolín sú:

 • Zlepšenie zdravia srdca a kardiovaskulárneho systému
 • Dobré pre zdravie kĺbov
 • Rozvíja rovnováhu a koordináciu
 • Pomáha pri chudnutí
 • Zlepšuje duševné zdravie

Okrem tréningu môžete zakúpením ďalšieho príslušenstva rozšíriť používanie trampolíny na ďalšie aktivity, ako je basketbal, kempovanie alebo pozorovanie hviezd.

Napríklad mnohé značky trampolín, ako Springfree, Jumpking a Vuly, ponúkajú ako voliteľné rozšírenie basketbalovú súpravu, ak si vaše dieťa chce počas skákania zahrať na obruči.

Ak chcete vy a vaša rodina používať trampolínu aj na iné aktivity, vyhľadajte si rôzne značky a zistite, aké príslušenstvo môžete pridať.

6. Môžete trampolínu postaviť počas celého roka?

Tento aspekt je v porovnaní s ostatnými trochu menej dôležitý, ale počasie vo vašej oblasti môže prispieť k tomu, aký typ trampolíny si nakoniec kúpite.

V mnohých prípadoch môžete nechať trampolínu vonku po celý rok, bez ohľadu na model. Niektoré sú však náchylnejšie na poškodenie vplyvom nepriaznivého počasia, najmä trampolíny na pružinách.

Ak máte obavy z počasia, mali by ste si pozrieť vlastnosti súvisiace s počasím modelu trampolíny, o ktorý máte záujem. Aká robustná je trampolína? Bola by náchylná na hrdzu? Ak žijete v oblastiach s výskytom tornád/silného vetra, aká je odolná?

Počasie by mohlo ovplyvniť aj typy príslušenstva, ktoré si k trampolíne kúpite.

Ak napríklad žijete na mieste, kde sú letné teploty vyššie ako 100 stupňov, pravdepodobne budete chcieť kúpiť nejaký druh slnečnej clony na trampolínu, aby ste zabezpečili ochranu vašej rodiny pred UV žiarením.

Na druhej strane, ak žijete v regióne s nízkymi teplotami a snehom, bolo by užitočné kúpiť si kryt, ktorý ochráni vašu trampolínu pred poškodením spôsobeným počasím.

Ak vás počasie znepokojuje, uprednostnite model, ktorý je vybavený prvkami odolnými voči poveternostným vplyvom, ako je napríklad antikorózna vrstva na ráme, a má príslušenstvo na zmiernenie účinkov nepriaznivého počasia.

7. Aká je cena trampolíny?

Najdôležitejší aspekt sme si nechali na koniec, a to zámerne.

Zatiaľ čo cena je pre mnohých ľudí zvyčajne najdôležitejším faktorom, šesť predtým uvedených faktorov je najdôležitejších, ktoré treba zvážiť, aby ste získali trampolínu, ktorá vám vyhovuje a poskytuje vám potešenie, bezpečnosť a všestrannosť, ktoré od trampolíny chcete.

Po zvážení prvých šiestich faktorov by ste mali byť schopní nájsť najlepšiu cenu za SPRÁVNU trampolínu.

V niektorých prípadoch to môže znamenať, že pôjdete do predajne, ako je Walmart, a kúpite si trampolínu za 185 EUR. V iných prípadoch to môže znamenať kúpu trampolíny za 3 700 GBP s množstvom príslušenstva.

Najprv si pomocou šiestich faktorov, o ktorých sme hovorili predtým, určte svoje ciele a na základe týchto cieľov stanovte svoj rozpočet a sumu, ktorú chcete minúť na trampolínu pre svoju rodinu.

Je pre vás trampolína vhodná?

Po zvážení všetkých vyššie uvedených bodov je výber správnej trampolíny pre vás nakoniec otázkou osobných preferencií.

Páči sa vám vzhľad štvorcových modelov alebo oválnych trampolín? Akú farbu by ste chceli, aby trampolína mala?

Keď si to ujasníte, ste na ceste k nájdeniu najlepšej trampolíny pre vašu rodinu.

Možno si však stále nie ste istí, či sa trampolína pre vašu rodinu oplatí kúpiť.

Je to pochopiteľné; ku kúpe trampolíny by ste nemali pristupovať ľahkovážne. V spoločnosti Springfree Trampolines sa chceme uistiť, že pri rozhodovaní, či je trampolína pre vás vhodná, si budete istí.

Ak chcete vidieť virtuálnu ukážku toho, ako by trampolína vyzerala, použite náš nástroj rozšírenej reality (AR) a pozrite sa, ako by trampolína zapadla do vašej záhrady.

Ak potrebujete pomôcť s rozhodnutím, ktorý konkrétny model trampolíny je pre vás najvhodnejší, použite náš nástroj na výber modelov a odpovedzte na niekoľko otázok, aby sa automaticky vygenerovala trampolína, ktorá najlepšie vyhovuje vašej situácii.

Alebo ak sa s nami chcete spojiť a prediskutovať akékoľvek naliehavé otázky týkajúce sa trampolín, kontaktujte nás a jeden z členov nášho tímu sa vám čoskoro ozve!

Návrat hore